Sonic – Flip

“YENİ VE SÜPRİZ ÖZELLİKLERE SAHİP BİR İŞİTME CİHAZI”

Flip3
Sonic, sizi çok şaşırtacak yeni işitme cihazını sunar. Flip, işitme cihazları hakkındaki tüm beklentilerinizi değiştirecek. Flip, gözle görülür bir şekilde kompakt ama şaşırtıcı derecede hastaların en çok istediği özelliklerle dolu bir cihaz: Basit çalışma, kablosuz bağlanabilme, şık ve mütevazi bir boyut, hepsi de Sonic’in bilinen üstün ses kalitesiyle.

Boyutu küçük. Özellikleri büyük ve çalıştırması kolay. Flip’in, işitme cihazları hakkındaki beklentileri nasıl ters çevirdiğini kendiniz görün.

Doğal Ses Yaratmak Basitleşti

Konuşma Değişken İşlemesi, konuşmanın nüanslarını ( her sözcükte meydana gelen yumuşak ve gürültülü sesleri ) korur. Flip, sadece en yüksek olan sesleri değil tüm sesleri işlemek için süper bir bilgisayar gibi hareket eder.

Geniş Frekans Aralığı

Geleneksel işitme cihazlarının aksine Flip 100 modeli 10.000Hz, Flip 80 ve Flip 60 modelleri ise 8.000Hz’e kadar geniş bir frekans alanındaki sesleri işleme özelliğine sahiptir.

Darbe Gürültüsünü Baskılama

Elbette Flip konuşmalara odaklanmanıza yardımcı oluyor. Ancak etrafınızda gerçekleşen diğer sesler ne olacak? Darbe Gürültü Baskılama özelliği, kaşık, çatal , bıçakların birbirine çarpma sesi veya anahtarların çıngırdama sesi gibi beklenmedik sesleri bastırır. Konuşmanın anlaşılabilirliğinden ödün vermeksizin daha rahat dinleyebileceksiniz.

Gürültü Yönetimi

Flip, dikkatinizi dağıtabilecek seslere diğer gürültü baskılama sistemlerini entegre etmektedir. Konuşma Önceliği Gürültü Baskılama, konuşmayı etraftaki gürültülerden ayırarak konuşmalarınızın daha rahat ve anlaşılabilir olmasını sağlar. Yumuşak Gürültü Baskılama, bir fanın uğuldaması veya buzdolabının ötmesi gibi düşük seviyeli sesleri baskılar. Rüzgar Gürültüsü Baskılama, rüzgar seslerinin yükseltilmesini engelleyerek dış mekanda daha keyifli zaman geçirilmesini sağlar.
Flip2
İki Cihaz Gücünde Performans

Tüm Flip cihazlarda, bir kulaktaki cihazın diğerine önemli bilgileri iletmesini sağlayan Çift Kulaklı bir koordinasyon bulunmaktadır.

· Bir cihazda yapılan ses seviyesi değişiklikleri veya program seçimi, eş zamanlı olarak her iki kulakta da otomatik yapılır.

· Flip100 ve Flip80 cihazlarındaki Çevre Sınıflandırma özelliği, işitsel tablonun 360° analizini oluşturmak için her iki cihazdan gelen girdileri kullanır. Bu bilgilere dayanarak cihazlar, ideal konfigürasyonu seçebilmek adına uyum içinde ayarlama yaparlar.

· Flip100 ile bir taraftaki işitme cihazı ile telefonla konuşmaya başladığınızda telefona konsantre olabilmeniz için diğer kulağınızdaki işitme cihazı için kazancı azaltmak veya diğer cihazı sessiz hale getirmek için otomatik olarak konfigüre edilebilir.

Veri Öğrenme

Veri öğrenme özelliği, Flip100 cihazlarının tercih edilen ses ayarlarını zamanla öğrenmesinive kullanıcının kendi tercihlerine uyması için varsayılan amplifikasyon ayarlarına adapte olmasın sağlar.

Adaptif Feedback İptali

Flip, feedbacke sebep olabilecek saldırgan sinyalleri ortadan kaldırır bu sayede feedback olmadan kolay dinleme deneyimini yaşarsınız.

Yaşamla Bağlantıda Kalın

Dünyanız cep telefonları, sabit telefonlar, televizyon, dijital müzik, PC’ler ve daha fazlasıyla dolu. Flip bunları birbirine bağlıyor. İsteğe bağlı aksesuarlardan seçiminizi yapın.

SoundGate

Bu kablosuz cihaz, Flip’i cep telefonları, müzik çalarlar, PC’ler ve daha fazlaları dahil olmak üzere Bluetooth cihazlara bağlar.

TV Adaptörü

SoundGate aracılığıyla doğrudan işitme cihazlarınız televizyon seslerini iletir. Bu sayede hiçbir şeyi kaçırmazsınız.

Telefon Adaptörü

Sabit hatlı telefonunuza gelen aramaları kabul etmenizi sağlar.

Uzaktan Kumanda

Program ve ses değişikliklerinde ellerinizi kullanmadan işlem yapabilmenizi sağlar.

Teknik Özellikler

Flip 100

Flip 80

Flip 60

Ses Kalitesi
Sinyal İşleme

Konuşma Değişkeni İşleme

Frekans Bant Genişliği

10.000Hz

8.000Hz

8.000Hz

Gürültü Yönetimi
Adaptif Feedback İptal Edici

Evet

Evet

Evet

Rüzgar Gürültüsü Baskılama

Evet

Evet

Evet

Yumuşak Gürültü Baskılama

Evet

Evet

Evet

Konuşma Önceliği Gürültü Baskılama

4 Seviye

3 Seviye

2 Seviye

Darbe Gürültüsü Baskılama

Evet

Evet

Yönlülük
Sabit Yönlülük

Evet

Evet

Evet

Adaptif Yönlülük

Evet

Evet

Hibrit Adaptif Yönlülük

Evet

Çift Kulaklı Koordinasyon
Çift Kulaklı Ses ve Program Değişimi

Evet

Evet

Evet

Çift Kulaklı Ortam Sınıflandırması

Evet

Evet

Telefonsuz Kulak Kontrolü

Evet

Programlama Seçenekleri
Üniversal ( Otomatik ) Program

Evet

Evet

Evet

Manuel Dinleme Programları

4

3

3

Ortamlar

13

10

8

Verdi Kaydetme

Evet

Evet

Evet

Veri Öğrenme

Evet

NEARcom Kablosuz Programlama

Evet

Evet

Evet

Hasta Rahatlıkları
Hafıza Düğmesi ile Sessiz Moda Geçiş

Evet

Evet

Evet

İşitsel Performans Göstergeleri

Evet

Evet

Evet

Başlatmada Gecikme

Evet

Evet

Evet

Otomatik Telefon Algılama

Evet

Evet

Evet

Bluetooth ile Televizyon Bağlantısı

Evet

Evet

Evet

Bluetooth ile Telefon Bağlantısı

Evet

Evet

Evet

Uzaktan Kumanda

Evet

Evet

Evet

Model ve Renk SeçenekleriFliprenkscala

  • Tekno İşitme Cihazları
  • Darbe Gürültüsünü Baskılama
  • Gürültü Yönetimi
  • Veri Öğrenme
  • SoundGate
  • TV Adaptörü